Tekst og foto: Svein Erik Nomeland
Artistfoto traff på tidenes yngste deltaker, Ella på 6 måneder, og vi tok en likså godt en prat med familien.
Hei, hva heter dere og hvor kommer dere fra?
Hei! Vi heter Maren Toftevåg Hansen og Geirmund Hansen, og dette er datteren vår Ella. Vi kommer i fra Rogaland, men har bodd i Kristiansand i 7 år.
Hvilke band kom dere for å se?
I kveld kom vi for å se Rendezvous Point spille, fordi Geirmund, pappaen til Ella, er vokalist i bandet. Det er derfor selvsagt at vi kommer på konsert og at Ella som bare er 6 mnd. blir tidenes yngste publikummer på RVP-konsert! Ella har vært på flere konserter med Rendezvous Point allerede, men da var hun fremdeles i magen min. Men jeg tror dette har vært med på å gjøre henne rolig når denne musikken spilles. På konserten på kick var hun nokså avslappet i armene mine under hele konserten, og det virket som hun syns det var spennende med alle de fine lysene fra scenen. Hørselsvernet funker veldig bra!
Fortell noen ord om Rendezvous Point?
Rendesvouz Point er et utrolig kult prosjekt som kommer til å gjøre det stort i årene fremover. Veldig gøy å følge bandet så tett!

Er dere fornøyd med lineupen av band som festivalen har booket og kommer dere tilbake senere?
Skulle ønsket flere prog-metal band på festivalen da RVP ikke står så godt til resten av line-upen. Book band som Leprous, Haken, Thank you Scientist og Arkentype så kommer vi.
Hvilket inntrykk har dere av Southern Discomfort? Bra/kan bli bedre som festival?
Inntrykket av festivalen er bra, men synes billettprisen var drøy, i alle fall når vi bare har innteresse av å se et av bandene. Bra at dere bruker Kick som scene og at både liten og stor er velkommen!
2 kommentarer om “Tidenes yngste Southern Discomfort deltaker!”