Det er alltid trivelig å bli invitert til Folkehøgskolen Birkeland på den årlige revyen de har der.
Elevene jobber iherdig i mange ledd hele høsten, for så å vise forestillingen til lokalbefolkningen på Birkeland og omegn.
For oss slutter de aldri å imponere, og det skyldes nok et utrolig proft team av lærere og elever som yter 100 % for at showet skal bli best mulig.
Når man ser samlet på story, kulisser, kostymer, sminke, koreografi, lys og lyd er det intet annet enn imponerende resultat.
I årets forestilling hadde man funnet opp en historie som handlet om en klasse fullt med elever av typisk the 80s.
Man hadde funnet mange elementer i en amerikansk skoleklasse fra det berømte tiåret, og sydd dette sammen til litt av en klisjé av historie. Moro sådan!

Mange har sikkert sett disse gamle high- school filmene, og hele forestillingen minnet meg om en slik.
Vi så de typiske nerdene som akkurat hadde funnet opp CD platen, til stor latter fra de ”kule” på skolen.
Populære og upopulære gutter og jenter, der nerdene ikke lå best an i begynnelsen selvfølgelig.
Den typiske klisjé der den uskyldig søte, nye pene jenta i klassen får den kjekkeste og greieste gutten på skolen.
Med mye bra 80tallsmusikk og med mange bra dansenummer, ble det svært underholdende totalpakke.
Dette lignet på garderoben til en typisk High School på 80tallet synes vi
Vi hadde også en tur bak i kulissene, og det hele var som tatt ut fra denne perioden, der de satt lett henslengt og tygde tyggis iført collegetøy, og litt småsleivete i kjeften.
Kjempegøy, og vi gleder oss til neste års show!
Ta kontakt på post@artistfoto for salg og spørsmål