Dette er den 13. Dark Season som arrangeres.
Festivalen har fått god støtte av både næringsliv og publikum de siste årene, og er blitt høstens store happening på musikkfronten på Sørlandet.
Man klarer å skape en fin bredde av forskjellige artister og band for hele familien.

For å illustrere dette, er det verd å nevne noen av årets konserter, som for eksempel NRKs Skrimmel skrammel, Benny Borgs musikalske tolkning av Johnny Cash, de Lillos sommersøte sanger og rockegruppa Slade, kjent for sine engelske allsanger.
Det er ganske bra spennvidde må man si, men endel har nok interesse for alle bandene som spiller, og da kan det bli noe tett program.

Jeg synes Banana Airlines kjørte et bra show på lørdagen på Caledonien Hall.
Etter mange års stillhet fra bandet, var det mange gamle fans som møtte frem til årets bananshow. Det må man si ikke gikk upåaktet hen, og det er lenge siden jeg har ledd mer på en konsert.
Folk utkledd som bananer, store bannere og med høy bananfaktor, så gikk dette nesten helt bananas utover i konserten..
Vaktene hadde en stri sjau med å holde fansen på gulvet og ikke på scenen, men 2-3 publikummere klarte å kave seg opp.
Det var veldig uskyldig og den ene banankledde ville bare gi vokalisten en klem, noe han fikk, og det så utrolig komisk ut.
Vi fikk servert det beste av låter de har produsert gjennom tidene, og det var et virlelig hjertelig gjenhør.Negativt var det at det var noe glissent med folk på Caledonien Hall begge dagene, og ikke vet jeg hvorfor. Band som Stavangerensemblet og Banana Airlines burde trekke mange feststemte folk til byen. Men slik ble det ikke, og jeg synes det var merkelig.

Ellers en bra gjennomført festival, og vi gleder oss allerede til neste år.
Mørketiden blir mye bedre med denne fine festivalen i en ellers stille årstid.
Lovely blog you haave
LikerLiker